Za kostkou cukru do Dačic

Pro své uživatele, obyvatele Domu s pečovatelskou službou a ostatní seniory, pořádala Pečovatelská služba Ledax o.p.s. celodenní výlet na téma "Za kostkou cukru do Dačic". Výlet, který se uskutečnil dle plánu 12. června 2019, byl podpořen z Oranžového roku 2019 a společností Ledax o.p.s.

Oznámení o termínu konání akce spolu s pozvánkou, bylo zveřejněno v Radničních novinách v květnovém vydání a brožuře Vltavotýnský oranžový rok 2019.

Jak akce probíhala?

Všichni jsme se sešli v 7 hodin ráno v Týně u České spořitelny, bylo nás 25 a vyrazili jsme na celodenní výlet autobusem. Po ránu jsme měli menší problém, protože přistavený autobus už se nerozjel, ale páni řidiči z Jihotransu to během chvilky vyřešili a odjížděli jsme náhradním autobusem směrem na Dačice. Tam nás po příjezdu čekaly kolegyně z Ledaxu v Dačicích, které se nám celý den věnovaly. Všichni naši senioři si prohlédli Dům s pečovatelskou službou v Dačicích, kde měli připravené občerstvení a obdrželi krásné dárky včetně velké kostky cukru. Poté jsme se zastavili v parku u sochy ,, Kostky cukru,, a poslechli si ve zkratce historii. Další naší zastávkou bylo Kostelní Vydří s překrásným Karmelitánským klášterem. Tam jsme měli komentovanou prohlídku s karmelitánským mnichem. Všichni jsme si připili na zdraví mešním vínem a v odpoledních hodinách se vraceli k domovu.

Byl to překrásný den, načerpali jsme mnoho nových informací a i přes  veliké vedro to všichni senioři zvládli ve zdraví a den si opravdu užili, a to bylo naším cílem.

Děkuji všem, kteří se na akci podíleli, za bezvadnou spolupráci a příjemnou atmosféru celého dne

Všem zúčastněným bude předána fotografie z akce.

Za Pečovatelskou službu Ledax

Bc. Podhorcová Naděžda – vedoucí střediska v Týně nad Vltavou

 

Za kostkou cukru do Dačic
Za kostkou cukru do Dačic
Za kostkou cukru do Dačic
Za kostkou cukru do Dačic

Kontaktní údaje

Ledax / Terénní sociální a zdravotní služby
Riegrova 51
České Budějovice

Telefon: 800 221 022
E-mail: info@ledax.cz

FacebookInstagram

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun