Hospic_FB_udalost_1920x1080px

Papučový den

Čtvrtek 30.9.2021

Podle výzkumu agentury STEM/MARK z roku 2013 si 80 % lidí přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se to opravdu podaří. Nejčastěji lidé umírají v nemocnici nebo v ústavech dlouhodobé péče. Domácí hospic Ledax je jedním z 26 mobilních hospiců z České republiky, jenž se zapojily do osvětové kampaně a rozhodly se tuto statistiku změnit. Hlavními organizátory informační a osvětové kampaně je Mobilní hospic Ondrášek a Fórum mobilních hospiců.

Kampaň běží během celého září a vyvrcholí Papučovým dnem ve středu 6. října 2021.Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že se každý, kdo si ten den nazuje papuče, stává nositelem myšlenky umírání doma. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si 6. října obout papuče, vyfotit sebe či kolegy z práce a sdílet fotku na sociálních sítích s #papucovyden. Díky sdílení fotek v papučích tak pomáhají informovat své okolí o domácích hospicích. Další informace o kampani a mobilních hospicích se dozvíte na www.umiratdoma.cz.

A kde najdete informace o Domácím hospici Ledax? Navštivte náš prodejní stánek Ledax ART v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích ve dnech 4. – 10. října. Nákupem výrobků podpoříte Domácí hospic Ledax. Další možnosti podpory najdete na www.domacihospicledax.cz

Kontaktní údaje

Ledax / Terénní sociální a zdravotní služby
Riegrova 51
České Budějovice

Telefon: 800 221 022
E-mail: info@ledax.cz

FacebookInstagram

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun